Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Tygodnik Niedziela

Nowy numer 49/2019

=====>otwórz<=====

Modlitewna Pamęć

31. 07.2014 r m o godzinie 10:00 zgromadziliśmy się w świątyni na Mszy Świetej za śp. księdza Franciszka , Bogunia. Eucarystii przewodniczył ks. biskup Edward Białogłowski polecając Bogu także dusze innych zmarłych kapłanów. W dniu wspomnienia św. Ignacego Loyoli, modlili się z nami młodzi pielgrzymi ze swoimi proboszczem ks. Andrzejem.z parafii Chojnik

W sobotni wieczór 26. 07. 2014r, ku większej czci Pana Boga, w naszym Sanktuarium sprawowana była msza święta wszechczasów, w skrócie nazywana mszą trydencką. Jej liturgia wywodzi się z czasów apostolskich, zaś od VI w. pozostaje w zasadzie niezmieniona. Na polecenie Soboru Trydenckiego (1545-1563) Papież św. Pius V skodyfikował i ujednolicił istniejący obrządek — stąd nazwy "Msza trydencka", czy "ryt trydencki". W 1570 r. Papież św. Pius V bullą "Quo Primum" zezwolił po wsze czasy każdemu kapłanowi rzymskokatolickiemu na odprawianie Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim (trydenckim), bez narażania się na jakiekolwiek kary kościelne. Bulla ta obowiązuje na zawsze i nigdy nie może być zniesiona, dlatego używamy określenia Msza święta Wszechczasów. Msza święta sprawowana w tym rycie, uzmysławia nam fakt, że jesteśmy świadkami wiekiej tajemnicy, jaką zostaliśmy obdarowani poprzez Ofiarę Crystusa. Uważna obserwacja gestów kapłana i ministrantów - pełnych czci i pokory wobec Boga - uzmysławia wielką wagę przeżywanej chwili. Jednocześnie skłania do do skupienia uwagi i uwielbiania Pana Boga całym sercem, oraz poddania się Jego świętej woli. Również miejsce sprawowania Najświętszej Ofiary - ołtarz u stóp Cudownej Figury Tarnowieckiej Matki Zawierzenia, nadaje niecodzienny klimat, niejako przybliżając nas przed Boski Majestat.

Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia do Tarnowca