Odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

31.05.2014r.

11. 05- MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA

- Ołtarz Matki Bożej w Tarnowcu przygotowany do Mszy Świętej. - Celebrans ks. Nikodem. - Starannie przygotowani kantorzy, w pradawnym języku Kościoła intonują śpiew. - Kapłan głosi Słowo Boże prowadzące do Chrystusa. - Komunia Święta przyjmowana na kolanach. - Jest to niezwykłe przeżycie. Ta forma wprowadza wielkie skupienie na modlitwie.Liturgia o co najmniej 1500 letniej tradycji, wskazuje w wymownej symbolice na wielką cześć i pokorę wobec Boga. Trzymając w ręku wydrukowane treści modlimy się w ciszy wraz z kapłanem. Większość z nas po raz pierwszy uczestniczyła w Eucharystii zwanej Mszą Świętą Wszechczasów, ale niektórzy pamiętają ten ryt z dzieciństwa. Znaczna część uczestników przybyła z innych parafii,nawet z Rzeszowa.

czwartek,
16 sierpnia 2018