14 października 2018

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Prosimy o dary serca na ten szlachetny cel. O 16.00 Różaniec ze św. Janem Pawłem II – przygotowany przez młodzież. Różaniec codziennie o g. 17.00, we Wrocance o 15.30. Zapraszamy do modlitwy: w poniedziałek – mieszkańców Brzezówki, we wtorek – mieszkańców Dobrucowej, w środę – mieszkańców Potakówki, w czwartek – mieszkańców Sądkowej, w piątek – mieszkańców Roztok, Tarnowca i Umieszcza.

2. We wtorek (16.X) – 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

3. W czwartek święto św. Łukasza. Modlimy się za pracowników służby zdrowia.

4. W piątek we Wrocance wsp. św. Jana Kantego – patrona szkół katolickich oraz szkoły we Wrocance. Msza św. o godz. 9.00 dla uczniów, absolwentów szkoły. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Kantego. Po południu normalnie różaniec i Msza św.

5. Przyszła niedziela (21.X) to Niedziela Misyjna; rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. O prowadzenie różańca św. prosimy o 9.30 Różę św. Mikołaja, o 11.00 Różę św. Moniki.

7. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17.00 LSO, w środę Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Radia VIA i Maryja, w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10.00 schola.

8. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za składane ofiary na potrzeby materialne naszego Sanktuarium. Prace cały czas trwają.

9. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły, za ławkami gazetka parafialna.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 z Dobrucowej i gr. 1 z Potakówki, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 2 i 3 z Potakówki.

11. Za tydzień wybory samorządowe; wszyscy jesteśmy świadomi wielkiej odpowiedzialności za Ojczyznę. Kto nie bierze udziału w wyborach lekceważy Ojczyznę. Na kogo głosować? Odpowiadamy – głosujemy na człowieka, który swoją uczciwą pracą i służbą budzi nadzieję, ma doświadczenie i wiele dobra czyni dla naszej społeczności. Wypełnijmy testament św. Jana Pawła II: „Jesteście odpowiedzialni za to wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska”.

12. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi nas o zbiórkę elektroodpadów (RTV, lodówki, radia, żelazka, itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Termin zbiórki: 25 października, g. 10.00 przy kościele, jak co roku (ulotki są za ławkami).

13. W niedzielę 28 października – organizujemy V Marsz Wszystkich Świętych. Chcemy przez to przypomnieć wszystkim piękną tajemnicę świętych obcowania. Zapraszamy wszystkich odważnych katolików, którzy chcą przez modlitwę i zabawę wyrazić radość i wdzięczność Panu Bogu za całe niebo Świętych i powołanie nas do świętości. Bez względu na wiek, przyjdź przebrany /-a za dowolną postać Świętego lub Świętej. Program: 15.00 Różaniec ze Świętymi, 15.30 Msza św., 16:15 Korowód Świętych - przejście do GOK-u (dobra muzyka dla dzieci, taniec, gry i zabawy z nagrodami oraz poczęstunek). W tym dniu nie będzie już Mszy św. o 16.30.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami.

czwartek,
18 października 2018