Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Sanktuarium online w YT >

 

 

Gazetka parafialna z dodatkiem 

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem   w Niedzielę     Zmartwychwstania Pańskiego

- Jeżeli możesz - proszę -

wydrukuj  gazetkę dla osoby,

     która nie ma do niej dostępu -

Chrzty w Parafii

 

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

   w Tarnowcu zawsze odbywa się 

       w trzecią niedzielę maja.

dołącz na fb

      dołącz do nas na facebooku

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

PRASA KATOLICKA

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Statystyki

stat4u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5810117

GMINA TARNOWIEC

24. 03.. 2020r >>UWAGA!>> 
W związku z dzisiejszym rozporządzeniami:
1. Na Mszy św. oprócz "obsługi" nie może być więcej niż 5 osób. Prosimy zatem, aby NIE PRZYCHODZIĆ na Msze święte. Zapraszamy do transmisji na żywo za pomocą http://tarnowiec.aztv.pl/
2. W ciągu dnia na chwilę obecną utrzymujemy dyżur spowiedzi i adorację indywidualną (od 10 do 13 i od 18:30 do 20:30). Prosimy jednak, gdyby było w kościele 5 osób, aby poczekać na zewnątrz.Zapewniamy was o naszej modlitwie. Codziennie modlimy się za was odmawiając Różaniec o godz. 20.30.Więcej bardziej szczegółowych informacji wkrótce.

Ogłoszenia

5 kwietnia 2020

 

1.      Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przypominamy o możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której dyżuruje księdz w konfesjonale. Zapraszamy od poniedziałku do środy od godz. 10 do 13 i od 18:30 do 20:30.

2.      Prosimy, aby zachowywać przepisy państwowe, zarówno w trakcie Mszy świętych, jak też w czasie Adoracji i spowiedzi, aby nie stwarzać niezręcznych sytuacji.

3.      W związku z pandemią, Caritas parafialny nie prowadzi zbiórki na paczki dla potrzebujących z parafii. W tym roku prosimy, aby ta pomoc uaktywniła się bezpośrednio w sąsiedztwie. Znamy sytuację osób wokół nas – zainteresujmy się nimi i pomóżmy. Niech to będzie pomoc na trzech płaszczyznach: materialnej, emocjonalnej (np. zadzwonić do kogoś kto jest sam i może źle znosi obecną sytuację) i duchowej (pomodlić się z kimś lub za kogoś).

4.      Oprócz dotychczasowej transmisji internetowej została uruchomiona druga o lepszej jakości obrazu i dźwięku. Linki do obu transmisji znajdują się na naszej stronie parafialnej. Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z parafią.

5.      Od Wielkiego Piątku rozpocznie się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15 będzie odmawiana Koronka w kościele – zapraszamy do łączenia się za pośrednictwem transmisji internetowej.

6.     Zgodnie z zarządzeniem księdza Biskupa Liturgia Triduum Paschalnego odbywać się będzie bez bezpośredniego udziału wiernych. Jedyną asystą będzie pan kościelny i pan organista. Zapraszamy by uczestniczyć w Liturgii tych dni za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła. Porządek: Wielki Czwartek i Wielki Piątek godz. 18:00, Wielka Sobota godz. 21:00.

7.      Będzie natomiast możliwość adoracji Pana Jezusa w kościele poza Liturgią. W Wielki Czwartek od godz. 19:30 przez noc (tutaj pierwszeństwo mają osoby zapisane na stałą czwartkową adorację), w Wielki Piątek do godz. 16:00 a następnie ponownie od godz. 19:30 przez noc do Wielkiej Soboty do godz. 19:00. Prosimy o przestrzeganie nakazanej liczby 5 osób w kościele – prosimy, aby nie zostawać zbyt długo na adoracji, by umożliwić innym modlitwę. Czuwajmy zwłaszcza, gdy już chwilę będziemy się modlić, aby gdy usłyszymy, że ktoś wchodzi  zwolnić miejsce w kościele.

8.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) - jakościowy i ilościowy.

9.      Nie będzie błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa dokona ojciec rodziny przy śniadaniu w Niedzielę Wielkanocną. Obrzęd błogosławieństwa można znaleźć w kościele za ławkami oraz do wydrukowania w domu w wersji PDF dołączony do gazetki parafialnej (Zakładka na stronie „W Sercu Maryi” – gazetka numer 103).

10.  W Wielkanoc prosimy, aby uczestniczyć w Mszy świetej transmitowanej. Porządek Mszy z naszego kościoła: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 16:30.

11.  Przypominamy o praktyce aktu żalu doskonałego (z miłości do Pana Boga), który gładzi wszystkie grzechy (przy najbliższej okazji nalezy odbyć spowiedź sakramentalną) oraz o praktyce Komunii świętej duchowej (gdy jesteśmy w łasce uświęcającej zjednoczenie się duchowo z Jezusem, obudzenie w sobie pragnienia bycia jedno z Nim).

12.  Przekazujemy życzenia księdza Biskupa Ordynariusza.

Rozwiązanie wykreślanki

z numeru 100 naszej gazetki.

Gratulujemy wszystkim, którzy poprawnie rozwiązali naszą wykreślankę. Nagradzamy jedenascie pierwszych osób (ponieważ dziesiąte odpowiedzi przyszły egzekwo), a są to: Kacper Bigos, Patryk Kuźniarowicz, Anna Wyderka, Kamil Wyderka, Adrian Ziemba, Agnieszka Marek, Teresa Pawłowska, Katarzyna Musiał, Wiktoria Wachel, Urszula Muszyńska, Andrzej Kupka.Brawo!!!

Po nagrody książkowe można zgłaszać się do księdza Łukasza (sposób odbioru/dostarczenia zostanie uzgodniony).

Dzisiaj jest

czwartek,
09 kwietnia 2020

(100. dzień roku)

Święta

Czwartek, Wielki Tydzień
Rok A, II
Wielki Czwartek

 

  Codzienne rozważanie

Słowa Bożego - ks. Łukasz

Kazanie Pasyjne

Kazanie Pasyjne 05. 04. 2020r

 

       Spotkanie z Biblią -

          Ks. Proboszcz

 

 

 

 

S z l a k  M a r  y j n y

wirtualny spacer po sanktuarium

Diecezja Rzeszowska

 

 

eKAI

 

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła