Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Tygodnik Niedziela

Nowy numer 49/2019

=====>otwórz<=====

8 grudnia 2019

1.      Dziękujemy za sprzątanie i ofiary grupie 5 i 6 z Sądkowej, a  zapraszamy grupę 7 z Sądkowej i 1 z Tarnowca.

2.      W czasie Adwentu poranna Msza roratnia o godz. 6:30 (nie będzie Mszy św. o godz. 7:00). W niedzielę Msza poranna bez zmian o godz. 7:00. Zapraszamy do uczestniczenia z lampionami. Możliwość nabywania lampionów z MBT w sklepiku 10 min. przed roratami.

3.      W poniedziałek o godz. 19. spotkanie Koła biblijnego.

4.      Caritas organizuje zbiórkę darów dla potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać do koszy z napisem „Caritas Tarnowiec” w kościele oraz w sklepach w Tarnowcu.

5.      Po Mszach świętych w tą i nastepną niedzielę można nabyć świecę Caritas na stół wigilijny.

6.      Zapraszamy do grupy adoracyjnej. Zapisy w zakrystii.

7.      Osoby, które chcą dać choinki do kościoła, prosimy o kontakt.

8.      W środę nowenna po Mszy świętej.

9.      W piątek po Mszy spotkanie Oazy i KSM-u, a w sobotę o godz. 10 scholi dziecięcej.

10. W najbliższą sobotę od godz. 18 zapraszamy młodzież szkolną i pracującą do Domu Pielgrzyma na „Przestrzeń młodych” – czas i miejsce by posiedzieć, porozmawiać, pograć, oglądnąć wspólnie film.

11. O prowadzenie Różańca św. w niedzielę prosimy o 9:20 Różę św. Jadwigi Królowej. Modlitwę różańcową prosimy zakończyć 15 minut przed Mszą św. ze względu na katechezę dla dorosłych. Odbywa się ona 15 minut przed Mszą o 10 i 11:30. Zapraszamy.

12. Odwiedziny u chorych z racji świąt w sobotę 14 grudnia od godz. 8:00. Zapisy w zakrystii.

13. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

14. Zachęcamy do nabywania Ewangelii 2020 „Droga, prawda, życie”. Zawierają one tekst Ewangelii na każdy dzień wraz z krótkim rozważaniem. Jest to dobra pomoc, by żyć Słowem Bożym każdego dnia. Cena 10 zł mały format, 20 zł duży format. W sklepiku do nabycia także odblaski z religijnymi motywami. Dbajmy nie tylko o bezpieczeństwo duszy ale też i ciała.

15. W przyszłą niedzielę we Wrocance o godz. 9:30 w domu ludowym dzieci ze Niepublicznej Szkoły we Wrocance przedstawią Jasełka. Przy okazji zostanie przeprowadzony Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na działalność szkoły. Zapraszamy.

16. Dziękujemy za ofiary złożone dla ks. rekolekcjonisty, które w całości zostały mu przekazane.

17. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Zdzisławę Osikę, Lucynę Wojtunik, Edwarda Tomasika i Emilię Kucharską.

18.  W przyszłą niedzielę po Mszach świętych dzieci ze szkoły będą rozporowadzać pierniki. Dochód przeznaczony jest na hospicjum w krośnie.

19. Wszystkie informacje także w gazetce i gablotce.

środa,
11 grudnia 2019