22 kwietnia 2018 – IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Odpust w Jaśle – Sobniowie; o godz. 16:00 Nieszpory.

2. W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha BM, Patrona Polski.

3. We wtorek wsp. św. Jerzego – dzień Imienin Ks. Proboszcza. Z tej racji życzymy Ks. Kustoszowi radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask od MBT i błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4. Egzamin parafialny dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek od g. 16:30 Umieszcz i uczniowie spoza parafii, w środę od g. 16:30 Tarnowiec. Obowiązuje elegancki ubiór, przynosimy uzupełniony indeks.

5. W środę nowenna do MBT – zapraszamy do modlitwy całe rodziny.

6. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej; za ławkami gazetka parafialna.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 5 i 6 z Potakówki, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 1 i 2 z Roztok.

8. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę św. Agnieszki, o 11:00 Różę św. Faustyny Kowalskiej.

9. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17:00 LSO; w czwartek Kółko biblijne, w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10:30 schola.

10. Prosimy radnych o zabranie list z zakrystii. Składka wiosenna przeznaczona będzie na: malowanie dachu na kościele we Wrocance; renowacja, uzupełnienie, malowanie gzymsów na Sanktuarium; wymiana 3 okien półokrągłych za figurą MBT; wymiana drzwi do zakrystii; nałożenie tynku mozaikowego na klatce schodowej z drugiej strony i w przejściu po obu stronach za figurą MBT; położenie kostki brukowej przy plebanii; wymiana i wycięcie rynien na kościele gdzie są przerdzewiałe. Przybliżony koszt związany z pracami to ok. 55 tys. zł. Bóg zapłać za dary serca (nie blokujmy ofiarności Parafian).

11. Prosimy o zrobienie porządków na grobach zmarłych.

12. Dzień Modlitwy o uświęcenie kapłanów odbędzie się w naszym Sanktuarium w sobotę, 9 czerwca w godz. 9:30 – 13:00. Będziemy gościć biskupów i kapłanów naszej diecezji – ok. 400 kapłanów, jako dziękczynienie za 25 lat opieki MBT nad naszą diecezją. Naszym zadaniem będzie ugościć ich duchowo i posiłkiem. Jest to wielkie wyróżnienie naszego Sanktuarium i Parafian.

13. Prosimy, aby w tym tygodniu zabrać z kościoła palmy wielkanocne. Bóg zapłać.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Sanocką z Potakówki. Dobry Jezu …

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

poniedziałek,
23 kwietnia 2018