19 listopada 2017 – XXXIII Niedziela Zwykła

Pierwszy Światowy Dzień Ubogich

1. Dzisiaj przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. O 16:00 różaniec z wypominkami. Wypominki za zmarłych można przynosić do zakrystii na konkretny dzień tygodnia przez cały listopad.

2. W poniedziałek o 16:00 spotkanie LSO, a po Mszy św. spotkanie parafialnego zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich członków wolontariatu, sprawy ważne do omówienia.

3. W środę Nowenna do MBT – zapraszamy czcicieli MB, grupy duszpasterskie, róże różańcowe, dzieci komunijne. Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci w Sanktuarium.

4. W czwartek o 16:00 spotkanie scholki parafialnej. Serdecznie zapraszamy dzieci od kl. II SP – scholkę będzie prowadził Pan Maciej z Jasła mający przygotowanie muzyczne. Rodziców prosimy, aby pomóc dzieciom i je przywozić do śpiewania na chwałę Bożą.

5. W piątek na Mszy św. 17:00 spotkanie KSM-u i Oazy.

6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne AK i KSM-u. Oprawę liturgiczną Mszy św. o 10:00 przygotuje AK i KSM; na tej Mszy św. nowi ministranci złożą swoje przyrzeczenia i tym aktem zostaną uroczyście włączeni do grona LSO.

7. Prosimy o porządki na grobach i cmentarzu; chryzantemy wrzucamy na przyczepę, ale doniczki plastikowe zostawiamy obok przyczepy.

8. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Za ławkami jest również wyłożona gazetka parafialna „W sercu Maryi”.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 2 i 3 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 4 i 5 z Sądkowej.

10. Bóg zapłać wszystkim parafianom za składane ofiary na potrzeby materialne naszego Sanktuarium.

11. Zachęcamy do zakupienia kalendarza parafialnego na 2018 rok. Cena 5 zł – wspaniały prezent dla kogoś z rodziny. Są też kalendarze misyjne.

12. Składamy podziękowanie P. Matyldzie Gibadło za całoroczną troskę i opiekę nad grobami kapłanów; P. Jadwidze Dłuskiej za opiekę nad kapliczką św. Józefa w Tarnowcu oraz P. Urszuli Kopanowskiej i Annie Tomasik za kwiaty.

13. Zachęcamy Parafian, aby zabierać figurę św. Michała Archanioła do domów, rodzin, domów strażaka – aby w każdej wiosce gościł św. Michał i chronił przed zakusami szatana.

14. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Mikołaja, nasza Parafia organizuje zbiórkę darów rzeczowych (środki czystości), a przede wszystkim artykułów spożywczych (soki, słodycze) dla dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie. Zbiórka trwa do 4 grudnia 2017 r.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marcinka Czecha z Roztok, śp. Czesławę Uram z Jasła, śp. Zdzisława Bacę z Tarnowca.  Dobry Jezu …

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

18 listopada 2017

Sobota, XXXII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł