17 czerwca 2018
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo do NSPJ i Msza św.

2. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 2 i 3 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy gr. 4 i 5 z Tarnowca.

3. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej; za ławkami gazetka parafialna (numer przedostatni przed wakacjami).

4. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę św. Siostry Faustyny Kowalskiej, o 11:00 Różę św. Jadwigi Królowej.

5. Ks. bp Jan Wątroba dziękuje członkiniom KGW działających w poszczególnych miejscowościach na terenie parafii za gościnność i smaczny poczęstunek. Uznanie kieruje do strzegących porządku i bezpieczeństwa w czasie pielgrzymki kapłańskiej, dziękuje członkom Straży Pożarnej z parafii. Dziękujemy także masarni z Dobrucowej i Wrocanki oraz firmie „Adam” z Potakówki za dary.

6. Prosimy, aby do świątyni przychodzić w stroju godnym świętego miejsca.

7. W piątek (22.06) Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00 w Sanktuarium, o 9.00 we Wrocance; spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę i czwartek od 17.30. Zakończmy ten rok z czystymi sercami i podziękujmy Bogu i Matce Najświętszej za opiekę.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust we Wrocance. Suma odpustowa o 8.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Wycieczka parafialna do Wadowic i Zatoru – wyjazd 19 czerwca (wtorek) o godz. 5.00 z parkingu przy kościele. Planowany powrót około 22.30. Prosimy wziąć prowiant na cały dzień i odpowiedni ubiór.

10. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17.15 LSO, w środę AK.

11. Informujemy, że XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna za grzechy przeciwko życiu odbędzie się 7 lipca w sobotę.

12. 4 sierpnia po raz 41 wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Piotrowskiego z Tarnowca. Dobry Jezu …

14. Policja przypomina kierowcom, aby samochody parkować zgodnie z przepisami, nie zastawiać wyjazdów, szczególnie Straży Pożarnej.

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

niedziela,
17 czerwca 2018