Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
4017743

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

Ogłoszenia Parafialne

14 października 2018

XXVIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Prosimy o dary serca na ten szlachetny cel. O 16.00 Różaniec ze św. Janem Pawłem II – przygotowany przez młodzież. Różaniec codziennie o g. 17.00, we Wrocance o 15.30. Zapraszamy do modlitwy: w poniedziałek – mieszkańców Brzezówki, we wtorek – mieszkańców Dobrucowej, w środę – mieszkańców Potakówki, w czwartek – mieszkańców Sądkowej, w piątek – mieszkańców Roztok, Tarnowca i Umieszcza.

2. We wtorek (16.X) – 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

3. W czwartek święto św. Łukasza. Modlimy się za pracowników służby zdrowia.

4. W piątek we Wrocance wsp. św. Jana Kantego – patrona szkół katolickich oraz szkoły we Wrocance. Msza św. o godz. 9.00 dla uczniów, absolwentów szkoły. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Kantego. Po południu normalnie różaniec i Msza św.

5. Przyszła niedziela (21.X) to Niedziela Misyjna; rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. O prowadzenie różańca św. prosimy o 9.30 Różę św. Mikołaja, o 11.00 Różę św. Moniki.  

7. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17.00 LSO, w środę Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Radia VIA i Maryja, w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10.00 schola.

8. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za składane ofiary na potrzeby materialne naszego Sanktuarium. Prace cały czas trwają.

9. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły, za ławkami gazetka parafialna.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 z Dobrucowej i gr. 1 z Potakówki, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 2 i 3 z Potakówki.

11. Za tydzień wybory samorządowe; wszyscy jesteśmy świadomi wielkiej odpowiedzialności za Ojczyznę. Kto nie bierze udziału w wyborach lekceważy Ojczyznę. Na kogo głosować? Odpowiadamy – głosujemy na człowieka, który swoją uczciwą pracą i służbą budzi nadzieję, ma doświadczenie i wiele dobra czyni dla naszej społeczności. Wypełnijmy testament św. Jana Pawła II: „Jesteście odpowiedzialni za to wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska”.

12. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi nas o zbiórkę elektroodpadów (RTV, lodówki, radia, żelazka, itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Termin zbiórki: 25 października, g. 10.00 przy kościele, jak co roku (ulotki są za ławkami).

13. W niedzielę 28 października – organizujemy V Marsz Wszystkich Świętych. Chcemy przez to przypomnieć wszystkim piękną tajemnicę świętych obcowania. Zapraszamy wszystkich odważnych katolików, którzy chcą przez modlitwę i zabawę wyrazić radość i wdzięczność Panu Bogu za całe niebo Świętych i powołanie nas do świętości. Bez względu na wiek, przyjdź przebrany /-a za dowolną postać Świętego lub Świętej. Program: 15.00 Różaniec ze Świętymi, 15.30 Msza św., 16:15 Korowód Świętych - przejście do GOK-u (dobra muzyka dla dzieci, taniec, gry i zabawy z nagrodami oraz poczęstunek). W tym dniu nie będzie już Mszy św. o 16.30.

 

Święty Janie Pawle II – módl się za nami.

Dzisiaj jest

czwartek,
18 października 2018

(291. dzień roku)

Zegar

Święta

Czwartek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Łukasza, ewangelisty

Fotogaleria

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

 

      

       Nowenna w intencji Ojczyzny

            Każdy 11. dzień m-ca

                 Godzina 17:15

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

Numer bieżący
 

GMINA TARNOWIEC

 

Administrator strony

              Kontakt

                

          gwolan@o2.pl