12 sierpnia 2018
XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o 16.00 Różaniec św. w int. trzeźwości w naszej parafii i w naszych rodzinach. Zapraszamy do modlitwy.

2. We wtorek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust w Czeluśnicy, suma o 10.30.

3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto narodowe. Msze św. o 7.00, 10.00 i 16.30, we Wrocance o 8.30. Nie będzie Mszy św. o 11.30. Przed Mszą św. o 10.00 procesja dożynkowa wokół kościoła, błogosławieństwo wieńców żniwnych. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Po Mszy św. dożynkowej dzielenie się chlebem i miodem z tegorocznych zbiorów. W tym dniu uroczystości odpustowe o 11.00 w Jaśle – Farze.

4. Bóg zapłać Parafianom, Gościom za świadectwo wiary podczas Drogi Krzyżowej w środę oraz za dar modlitwy w int. trzeźwości. Dziękujemy strażakom za pomoc w nabożeństwie.

5. Zachęcamy do zakupienia i lektury prasy katolickiej.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 18 i 19 z Tarnowca, za kwiaty, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy gr. 1 i 2 z Umieszcza.

7. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę św. Jadwigi Królowej, o 11:00 Różę św. Józefa Opiekuna Rodzin – w int. trzeźwości w naszych rodzinach.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kanię z Umieszcza.

9. W czasie wakacji pamiętajmy o godności chrześcijańskiej.

10. Pragniemy zaprosić do udziału w Dożynkach Diecezjalnych, które odbędą się w niedzielę 26 sierpnia przy Katedrze. Zachęcamy Parafian, aby udali się do Katedry z wieńcami dożynkowymi.

11. Są do odebrania Msze św. za zmarłych: + Halinę Polak, + Janinę Filip, + Jerzego Woźniaka.

12. „Tornister pełen uśmiechu i radości” – Caritas zachęca nas, aby i w tym roku pomóc dzieciom biednym rok szkolny rozpocząć radośnie. Prosimy Parafian, aby zabrać puste plecaki i wypełnić je miłością i wrażliwością – artykuły szkolne. Plecaki później przynieść do zakrystii i zostaną rozdane dzieciom potrzebującym. Bóg zapłać za dary serca.

13. Bóg zapłać Parafianom, Gościom, Pielgrzymom za modlitwę oraz ofiary składane na funkcjonowanie Sanktuarium.

14. Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBT na czas wakacji i urlopów.

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

czwartek,
16 sierpnia 2018