9 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek. O 16:00 Nieszpory w int. nawrócenia grzeszników i o łaskę godnego przeżywania Adwentu.

2. Dzisiaj i za tydzień poświęcenie opłatków wigilijnych. Weźmy je dla siebie, dla chorych. W białych kopertach są na dokładkę, gdy rodzina jest większa. Ofiara za opłatki dobrowolna. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu Roraty o godz. 6:00. Zapraszamy Parafian z lampionami, a szczególnie: w poniedziałek – mieszkańców Brzezówki, we wtorek – Dobrucowej, w środę – Roztok, w czwartek – Sądkowej, w piątek – Umieszcza, w sobotę – Wrocanki i Tarnowca. W środę na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież (kandydatów do bierzmowania) – po roratach zapraszamy do Domu Pielgrzyma na śniadanie (kakao, herbata, kanapki, pączki). Rodziców prosimy, aby pomogli dzieciom uczestniczyć w Roratach – w środy o 6:00.

4. W czwartek 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Dzień szczególnej modlitwy w int. Ojczyzny i rządzących.

5. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni) w int. prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

6. W niedzielę (16.XII) rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

7. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną 15 grudnia (sobota). Zapisy chorych do środy w zakrystii.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 i 5 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 6 i 7 z Sądkowej.

9. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej; za ławkami gazetka parafialna. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki świąteczne a zespół Caritas świece wigilijne. Niech ta świeca znajdzie się na każdym stole wigilijnym, w szkołach, zakładach pracy (duża 12 zł; mała 5 zł).

10. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 zespół Caritas, o 11:00 Koło biblijne.

11. Bóg zapłać Parafianom za wszelką pomoc i dary dla kościoła, szczególnie: firmie „Adam” z Potakówki, P. Waldemarowi z Umieszcza, P. Robertowi z Potakówki, P. Zbigniewowi z Brzezówki, P. Andrzejowi z Wrocanki, P. Monice z Dobrucowej, P. Wójtowi.

12. Prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu na święta.

13. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 16.15 LSO; w piątek o 17:00 KSM i Oaza; w sobotę o 10.00 schola.

14. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 20 grudnia (czwartek).

15. NSP w Roztokach zaprasza na przedstawienie „Pisk Orła Białego”, upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj w sali GOK-u w Tarnowcu o g. 16.00.

16. GOK oraz KGW z terenu gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na coroczny charytatywny koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 16 grudnia o g. 17.30 w Sali GOK-u w Tarnowcu. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na leczenie i rehabilitację Anny.

17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliana Pelczara z Tarnowca.

Modlę się o to, aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej.

niedziela,
09 grudnia 2018