22 kwietnia 2019 – poniedziałek wielkanocny

1. Dzisiaj Msze św. o 7:00, 10:00, 11:30 a we Wrocance o 8:30. Po Mszy św. o 11:30 udamy się z procesją na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary na pomoc w leczeniu ciężko chorych dzieci z Brzezówki i Tarnowca. Prosimy o dary serca, aby ulżyć tym dzieciom w cierpieniu.

3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Gościom za pobożne i liczne przeżycie Wielkiego Tygodnia, szczególnie za piękne wykonanie Grobu Pańskiego i ciemnicy Domowemu Kościołowi, Radzie Parafialnej, Pani katechetce Teresie, Panu kościelnemu, Paniom Agnieszce, Ewie, Annie. Bóg zapłać strażakom z OSP za wartę honorową przy grobie, scholce parafialnej za oprawę muzyczną, młodzieży, mieszkańcom wiosek za adoracje, grupom duszpasterskim, służbie kościelnej, LSO. Dziękujemy bardzo dobrodziejom za dary serca: firmie ADAM z Potakówki, masarni z Dobrucowej i Wrocanki. Wszystkim za wszelkie uczynione dobro dla Kościoła – Bóg zapłać.

4. Ofiarę złożoną w Wielki Czwartek przy chlebkach (1850 zł) zespół Caritas przekazał na potrzeby osoby chorej z Tarnowca.

5. Spotkania duszpasterskie: we wtorek o 18.00 kandydaci do bierzmowania z całej parafii (obecność obowiązkowa; próba liturgii); w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10:00 schola.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Prosimy, aby przynieść w tym dniu skarbonki wielkopostne, z których ofiary będą przeznaczone na pomoc osobom starszym z naszej diecezji. Zespołowi Caritas w naszej parafii, w dniu ich święta – dziękujemy za piękną służbę bliźniemu i życzymy wiele sił i mocy od Pana Boga do dalszej tak owocnej pracy charytatywnej.

7. O prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w niedzielę prosimy: o 9:30 Różę św. J.S. Pelczara, o 11:00 Różę bł. Karoliny Kózki.

8. W przyszłą niedzielę Wizytacja Kanoniczna naszej parafii przez Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę. Prosimy wszystkich Parafian o udział i modlitwę z Ks. Biskupem; o 7.00 prosimy starszych, emerytów, rencistów, chorych, strażaków z OSP; o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli, szkół: z Tarnowca, Roztok, Umieszcza, Wrocanki; zapraszamy Dyrektorów, nauczycieli, wychowawców na spotkanie modlitewne; po Mszy św. spotkanie z Kościołem Młodych; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu przy grobach naszych zmarłych kapłanów – prosimy parafian o udział w tej modlitwie; o 16.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania – po Mszy św. spotkanie z Kościołem Dorosłych.

9. Bóg zapłać Różom Różańcowym: MB Królowej, św. Antoniego, Chrystusa Króla z Sądkowej, św. O. Pio z Wrocanki, św. Faustyny Kowalskiej za złożoną ofiarę na lichtarz.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 z Dobrucowej oraz gr. 1, 2, 3 i 4 z Potakówki  za ofiarę na Sanktuarium. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 5 i 6 z Potakówki. Do zrobienia porządków generalnych prosimy rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania – w czwartek od g. 15.00 rodziców młodzieży klas 8; w piątek od g. 15.00 rodziców młodzieży klas III gimnazjum.

11. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej; za ławkami gazetka parafialna; w zakrystii jest do nabycia „Znak Łaski” – pismo WSD Rzeszów.

12. Prosimy o porządki na grobach naszych zmarłych i na cmentarzu; w niedzielę procesja na cmentarz o 15.00.

13. Rada Parafialna podjęła decyzję, że w tym roku będą prace przy Sanktuarium – elewacja zewnętrzna kościoła. Firma ma rozpocząć prace od połowy czerwca dlatego prosimy Parafian, Gości o wspieranie tego wielkiego wyzwania; prosimy firmy, ludzi biznesu o wsparcie tej inwestycji. Rada Parafialna i Radni Grup będą osobiście odwiedzać rodziny. Bóg zapłać za zrozumienie i składane dary serca. Koszt inwestycji to ok. 150 tys. zł. Prosimy o zabranie list z zakrystii od Pana Kościelnego.

14. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą Ks. Proboszcz i Ks. Jerzy Szurek – pamiętajmy o nich w modlitwie.

15. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Spokojnych pełnych zadumy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, O Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

poniedziałek,
22 kwietnia 2019