Sanktuarium online w YT >

Gazetka parafialna z dodatkiem

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem   w Niedzielę     Zmartwychwstania Pańskiego

- Jeżeli możesz - proszę -

wydrukuj  gazetkę dla osoby,

która nie ma do niej dostępu -

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Tarnowcu zawsze odbywa się

w trzecią niedzielę maja.

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Stowarzyszenie Przyjaciół WSD

Sprawozdanie z działalności

STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W RZESZOWIE

działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Tarnowcu

Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie działający w naszej parafii liczy 30 osób. Opiekunem grupy w chwili obecnej jest ks. Jerzy Szurek. Raz w miesiącu po Mszy Świętej wieczornej spotykamy się w Domu Pielgrzyma, pochylając się nad sprawami Kościoła i Kaplaństwa.

Mając na uwadze potrzebę niesienia duchowej i materialnej pomocy przygotowującym się do kapłaństwa alumnom i troskę o rozwój powołań kapłańskich, obejmujemy codzienną modlitwą seminarzystów i kapłanów, uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze  czwartki miesiąca oraz w modlitwach Tygodni Powołań, także w okresie rekolekcji przed święceniami do diakonatu i prezbiteratu. Włączamy się w organizowane zbiórki płodów rolnych na rzecz seminarium oraz składki pieniężne. Zachęcamy do współudziału osoby nie będące członkami stowarzyszenia.

Z powodu wieku i stanu zdrowia, część osób kontynuuje swoje członkostwo ofiarując swe cierpienie, starość , samotność,  w intencji powołań młodych do stanu duchownego. oraz za kapłanów.

W miarę możliwości członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w organizowanych przez seminarium spotkaniach wielkanocnych i pielgrzymkach. Piękną formą kontaktu naszej parafii z klerykami ale też członkami innych grup Stowarzyszenia, jest organizowane na  początku stycznia każdego roku spotkanie opłatkowe. Jego pierwsza część to Uczta Eucharystyczna i dzielenie się opłatkiem przy żłóbku w naszym sanktuarium. Druga część to Agapa w Domu Pielgrzyma, gdzie klerycy prezentują przygotowane przez siebie jasełka, przy słodkim poczęstunku jest okazja do bliższego poznania i rozmów o codzienności. Łączy nas także współne kolędowanie i wzajemna modlitwa.

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie przykrej nieprzychylności w odniesieniu do Kościoła i kapłanów, potrzebna jest nasza stanowcza postawa wspierająca prawdę i dobro otrzymywane dzięki kapłańskiej posłudze. W łączności ze Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD działa w parafii  Koło Przyjaciół Radia Via, które liczy 20 osób i wielu sympatyków, stałych słuchaczy. Celem Koła jest promowanie tej diecezjalnej rozgłośni w środowisku, włączanie się w modlitwy na antenie radia, zainteresowanie bieżącymi sprawami diecezji na co dzień.

Członkowie obu grup chętnie służą pomocą Księdzu Proboszczowi w obsłudze pielgrzymów przy okazji odpustów i innych uroczystości.

Przez wstawiennictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji, przy Jego Relikwiach w naszej świątyni modlimy się o mądrość, o świętość i o odwagę w  przyszłym życiu kapłańskim naszych alumnów, by jakość jak i czytelność całej wspólnoty Kościoła spoczywała w dobrych mocnych dłoniach.

czwartek,
09 kwietnia 2020