Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Tarnowcu zawsze odbywa się

w trzecią niedzielę maja.

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

DOMOWY KOŚCIÓŁ W TARNOWCU

Na wstępie kilka zdań na temat co to jest Domowy Kościół i kto jest jego założycielem.

Ksiądz Franciszek  Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, mówiąc o sakramencie małżeństwa, zwracał uwagę, że znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem ludzi, którzy zawierają przymierze małżeńskie. Jednak relacje między mężczyzną a kobietą nie są wolne od zła, które dotyka człowieka tak z zewnątrz jak i z jego wnętrza. Ten nieporządek wynikający z grzechu wypaczył wzajemną komunię mężczyzny i kobiety jaka była od początku darem Stwórcy. "W Sakramencie małżeństwa to Bóg czyni siebie gwarantem i zobowiązuje się dokonać tego co znaki sakramentu wyrażają i co jest w nich celebrowane, mianowicie jedności z dwojga różnych" .

Domowy Kościół Ruchu Światło- Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe żyie czyli dążyć ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem. Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami - darami. Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości. Wspólnoty,  w której świadomość, że wszyscy jej członkowie są dziećmi Jedynego Boga i stąd posiadają swą niepowtarzalność oraz godność bez względu na wiek i stopień rozwoju. Taka świadomość uzdalnia do wielkodusznej postawy służby na rzecz rodziny i poszczególnych jej członków, a także przyjmowania daru służby od innych. Wtedy wspólnota rodzinna staje się wielką szansą dla wszechstronnego rozwoju człowieka - jego wzrastania w Bogu, poznawania prawdy o sobie samym, uczenia sią miłości.

Kręgi Domowego Kościoła powstały w Tarnowcu w połowie lat dziewięćdziesiątych, małżeństwa należące do kręgów realizują się poprzez comiesięczne spotkania modlitewne, a także rekolekcje.

Uczestnicy rekolekcji w Tarnowcu

Więcej informacji na temat Ruchu na stronie   http://dk.rzeszow.pl/

poniedziałek,
30 marca 2020