Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Naszym mottem są słowa świętego Jana Pawła II, który mówił tak:

„Nie wstydźcie się waszych ideałów. Wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich. Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska. Właśnie jako KSM!"

Jesteśmy grupą młodych ludzi, gromadzących się we wspólnocie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży :) Jednoczymy się w Imię Jezusa Chrystusa, który jest naszym Fundamentem.

Oddział KSM w naszej parafii został założony w 1994 roku i niedawno obchodziliśmy uroczyste obchody 20 lecia naszego istnienia.

Obecnie na spotkania formacyjne uczęszcza regularnie około 25 osób. Podczas cotygodniowych piątkowych spotkań zgłębiamy swoją wiarę i chrześcijańskie wezwanie do świętości, poprzez wspólną Mszę Świętą, modlitwę, lekturę Pisma Świętego oraz rozważanie współczesnych problemów nurtujących młodego człowieka. Jednak bywa też i tak, że nasze spotkania mają charakter organizacyjny i rozrywkowy. Ponadto jesteśmy grupą przyjaciół, wspaniale czujących się w swoim towarzystwie i wspierających się nawzajem.

Co to jest KSM?

* to wspólnota ludzi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o Panu Bogu i zbliżyć się do Niego

* to młodzież wspólnie spędzająca swój wolny czas, wspólnie rozważająca Słowo Boże, głosząca je oraz dająca świadectwo wiary

* to grupa przyjaciół, która modli i wspiera się wzajemnie w trudnych chwilach

* to duszpasterstwo, które służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

* to grupa ludzi mająca podobne wartości, cele oraz ideały i starająca się dążyć do nich w swoim codziennym życiu

Kto może do nas dołączyć?

* praktycznie każdy kto tylko chce zbliżyć się do Pana Boga i poznać nowych ludzi!

* jeżeli jesteś gimnazjalistą, uczniem szkoły średniej czy nawet studentem -  nie zwlekaj, dołącz do nas!

* w naszej wspólnocie każdy znajdzie coś dla siebie :)

Kiedy i gdzie się spotykamy?

W każdy piątek na Mszy Świętej w Sanktuarium, a potem w Domu Pielgrzyma.

Czym się właściwie zajmujemy?

* po pierwsze i najważniejsze- czytamy i rozważamy Słowo Boże!

* dbamy o obstawę Mszy Świętej

*organizujemy czuwania modlitewne, przygotowujemy drogi krzyżowe oraz coroczne Misterium Męki Pańskiej

* dbamy o śpiew w trakcie Triduum Paschalnego i Świat Wielkanocnych

* jeździmy na różne wycieczki, organizujemy grille i ogniska

* bierzemy udział w złaziskach i obozach wędrownych oraz w turnusach wakacyjnych,a także w diecezjalnych dniach formacyjnych i rekolekcjach

i w wielu, wielu innych, ciekawych formach rozwoju duchowego i aktywnego spędzania wolnego czasu :)

UWAGA QUIZ !!!

·      Czy chcesz we wspaniały sposób przeżyć swoją młodość i to nie sam, a z Panem Bogiem ?!

·      Czy chcesz poznać wielu wyjątkowych ludzi i spędzić z nimi najlepsze dni swojego życia ?!

·      Czy chcesz mieć mnóstwo niezapomnianych wspomnień i mieć co opowiadać wnukom?!

JEŻELI CHOĆ NA 1 PYTANIE ODPOWIEDZIAŁEŚ „TAK” –

NIE ZWLEKAJ, DOŁĄCZ DO NAS ! :D

Zacznij swoją przygodę z KSM-em i nie pozwól, aby Twoje życie było nudne!

ZAPRASZAMY !

ZAGLĄDNIJ DO NAS NA FACEBOOKA KLIKAJĄC TU

Przegląd foto- albumu KSM TARNOWIEC...

1 i 2 - Diecezjalny Turniej Kręgli 3 - Ferie w Zakopanem 2011r. 4 - Jaworzyna Krynicka 2013r. 5 i 6 - Klimkówka 2013r. 7 - KSM przy pracy - robimy kartki świąteczne 8 - 9 - 10 - Mikołajki 2012 2013 11 - Piątkowe spotkanie 2012r. 12 - Prymicje ks.Rafała 2013r. 13 - Wielkanoc 2012r. 14 - Wielkanoc 2013r. 15 - Wycieczka do Krynicy 2013r. 16 - 17 - 18 - Wycieczka w Bieszczady

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

przy parafii Narodzenia Najświętszej

Maryi Panny w Tarnowcu

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu został założony 16 listopada 1994 r. przez ks. Sławomira Kurca. Obecnie liczy 23 osoby. Spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży obywają się w każdy piątek. Rozpoczynają się Mszą świętą a same tematy poświęcone są formacji duchowej, pracy ze Statutem KSM oraz Pismem Świętym. Rozmawiamy również na tematy nurtujące i dotyczące młodych ludzi, jednak bywa też i tak, że nasze spotkania mają charakter organizacyjny i rozrywkowy. Organizujemy różne zabawy, np. "andrzejki" i "ostatki".

Co roku w ramach formacji członkowie naszego Oddziału uczestniczą w turnusach wakacyjnych szkoleń organizowanych przez Zarząd Diecezjalny KSM, a także innych spotkaniach m.in.: rekolekcjach, złaziskach, dniach wspólnoty oraz w szkoleniach dla muzycznych i liderów.

Od początku istnienia KSM-u w Tarnowcu dużo pracy poświęcamy na przygotowanie oprawy muzycznej liturgii Mszy świętych wszystkich ważnych Świąt kościelnych i parafialnych. Stało się to tradycją, którą podtrzymujemy do dnia dzisiejszego, dlatego przygotowujemy: Nabożeństwa Różańcowe, Drogi Krzyżowe, czuwania i wieczornice okolicznościowe, a także pomagamy w przygotowaniu odpustów parafialnych.

W ramach działalności apostolskiej pomagamy mieszkańcom parafii poprzez włączenie się w akcje rozprowadzania świec Caritas i baranków wielkanocnych. Zajmujemy się rozprowadzaniem stroików świątecznych. Ważną częścią naszego duszpasterstwa jest odwiedzanie chorych osób z naszej parafii.

W ramach prac parafialnych dbamy o salę w której się spotykamy. Od 2009 roku naszą salą spotkań stał się "DOM PIELGRZYMA". Sprawujemy troskę o to miejsce a także pielęgnujemy "Ogrójec" w Dolinie Miłosierdzia. Dbamy także o sprawność fizyczną, często wyjeżdżamy na wycieczki. Od września 2017 roku asystentem parafialnym oddziału KSM w Tarnowcu jest ks. Mariusz Fijałkiewicz.

JESTEŚMY OTWARCI I ZAPRASZAMY NOWYCH CZŁONKÓW, KTÓRZY CHCIELIBY SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ W SPRAWACH WIARY ORAZ DOBRZE BAWIĆ W NOWYM TOWARZYSTWIE :) :)

20222672