Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Chrzty w Parafii

 

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

   w Tarnowcu zawsze odbywa się 

       w trzecią niedzielę maja.

dołącz na fb

      dołącz do nas na facebooku

 

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

PRASA KATOLICKA

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Statystyki

stat4u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5741940

GMINA TARNOWIEC

VI Marsz Wszystkich Świętych

Część 1

Powrót

VI Marsz Wszystkich Świętych

Część 2

Powrót

          DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

     PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ PARAFIIDzień Dziecka Utraconego obchodzony jest w Polsce od 2004 roku w dniu 15 października. Święto powstało z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych "Dlaczego". W tym roku ten dzień był też ważny w życiu naszej parafii.

            Przed godz. 21.00 niemała grupa wiernych w świetle lampionów zebrała się wokół krzyża na Dużej Kalwarii. Wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Później Ks. Kustosz odczytał z Ewangelii wg św. Łukasza tekst o spotkaniu Zbawiciela z dziećmi. W homilii przypomniał,  jak ważne jest, by przed Bogiem mieć serce i postawę dziecka.

            Dzieci utracone w wyniku choroby, poronienia, wypadku najczęściej uczestniczą już      w tajemnicach chwalebnych, a ból  przeżywają najbliżsi. Ksiądz Proboszcz dodał, że w tym dniu szczególnie trzeba objąć myślą, modlitwą także te dzieci, które utraciły życie duchowe, łączność z Bogiem, odwróciły się od Niego  i trwają w buncie. Jeszcze ważniejszą treścią dnia stało się dziękczynienie za życie każdego z nas, za wspaniałomyślność rodziców, którzy przyjęli od Stwórcy przecudowny dar życia. Ks Paweł Knurek dał świadectwo, że był świadkiem powrotu do pełni życia osób, które popełniły grzech aborcji, ale przyszły z tym ciężarem do Miłosiernego Zbawiciela i wszystko Mu wyznały w sakramencie pokuty. Nadzieja jest dla każdego człowieka. Trzeba o nią walczyć, bo szatan chce dosięgnąć człowieka dwiema łapami: jedną trzyma go w grzechu śmiertelnym, drugą kłuje człowieka lękiem, by się z tego stanu nie podniósł i nie próbował czegoś zmienić. Ks. Proboszcz                z wielkim przekonaniem polecił modlić się do naszych Aniołów Stróżów, którzy są potężnymi orędownikami przed Bogiem.

            Po chwili milczenia ks. Łukasz odmówił Litanię do Wszystkich Świętych. W czasie tej modlitwy, w myśl wskazówek Ks. Kustosza, staraliśmy się uchwycić tych świętych, którzy są nam bliscy, ponieważ: nosimy ich imiona, wykonujemy podobne zawody, zmagamy się            z takimi samymi trudnościami, pełnimy podobne role w rodzinie, w Kościele.

             Na koniec Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa i życzył, byśmy otworzyli się w pełni na wspaniałość życia, którym Bóg chce każdego obdarzyć już teraz. 

 [1] 

Powrót

Dzień Dziecka Utraconego 15. 10. 2019 r

Apel Jasnogórski z mdlitwą za Dzieci Utracone i rodziny dotknięte tym dramatem.

Powrót

Młodzieżowy Wieczór Włoski

Powrót

Nabożeństwo Fatimskie

Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon….. W każdą pierwszą środę miesiąca od maja do października parafianie i pielgrzymi gromadzili się o godzinie 19 w tarnowieckim Sanktuarium , by lepiej poznać i pokochać Maryję , wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu , za wyrządzone zniewagi , zostawić u Jej stóp prośby i podziękowania dla Jej Syna Jezusa Chrystusa . Przed mszą świętą , były organizowane okolicznościowe nabożeństwa czy koncerty pieśni Maryjnych. To sześć parafii z Dekanatu Jasło – Wschód przewodniczyło naszym nabożeństwom , przez oprawę liturgiczną Mszy świętej i rozważania różańcowe, była tez okazja do spowiedzi , nasze konfesjonały zapełniły się przez duszpasterzy z sąsiadujących parafii. Wieczorna procesja z kopią figury Matki Bożej Zawierzenia , na Kalwarię III Tysiąclecia , odmawiany różaniec , przypominała Fatimę i to co tam się działo w czasie objawień Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym. Nabożeństwo kończyło się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21. Mam nadzieję , ze takie nabożeństwo, wypełnione modlitwą , refleksją i katechezą stało się dla wielu ludzi pomocą w odnalezieniu drogi , która prowadzi ku – nowemu lepszemu światu / J.P. II/ , a także jednoczy wszystkie serca kochające Maryję . To Maryja uczy nas żyć tym, czego pragnie od nas Bóg. Wszystkim pielgrzymom , gościom, parafianom, za wszystko serdeczne Bóg Zapłać ! i do zobaczenia na kolejnych nabożeństwach Fatimskich w Tarnowieckim Sanktuarium Teresa

Powrót

Dzisiaj jest

poniedziałek,
30 marca 2020

(90. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Kazanie Pasyjne

Kazanie Pasyjne 29. 03. 2020r

 

 

 

S z l a k  M a r  y j n y

wirtualny spacer po sanktuarium

 

 

eKAI

Diecezja Rzeszowska

 

 

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła