Liturgia Wigilii Paschalnej

Droga Krzyżowa na Małej Kalwarii

23 marca 2018

Nowy skład Jasielskiej Kapituły Kolegiackiej

10 marca 2018 - z udziałem bp. Jana Wątroby odbyło się przyjęcie nowych kanoników do Jasielskiej Kapituły Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP. Do kapituły dołączyli następujący księża: 1. Ks. Bogusław Babiarz – kanonik gremialny, dyrektor administracyjny WSD i ekonom Diecezji Rzeszowskiej 2. Ks. Piotr Steczkowski – kanonik gremialny, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego 3. Ks. Marek Cesarz – kanonik gremialny, proboszcz parafii św. Katarzyny w Sławęcinie 4. Ks. Jerzy Uchman – kanonik gremialny, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Tarnowcu 5. Ks. Janusz Podlaszczak- kanonik gremialny, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie 6. Ks. Marek Dzik – kanonik honorowy, rektor UTW Diecezji Rzeszowskiej 7. Ks. Mieczysław Liganowski – kanonik honorowy, proboszcz parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie 8. Ks. Antonii Pietrzyk – kanonik honorowy, Bonifratrzy Warszawa 9. Ks. Edward Rusin – kanonik honorowy, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie 10. Ks. Jan Pyziak – kanonik honorowy, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Matysówce 11. Ks. Czesław Szewczyk – kanonik honorowy, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Osobnicy Jasielska Kapituła Kolegiacka przy Kościele Kolegiackim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny została erygowana przez biskupa Kazimierza Górnego 6 stycznia 2011 r. Pierwszym prepozytem został mianowany ks. ZBIGNIEW IRZYK, dziekan Dekanatu Jasło – Wschód, proboszcz Kolegiackiej Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle. W dniu 27 maja 2011 roku kościół Farny w Jaśle został oficjalnie ogłoszony Kolegiatą.

Rekolekcje szkolne

28 lutego - 1 marca 2018; prowadzący: ks. Krzysztof Stawarz