Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Tygodnik Niedziela

Nowy numer 49/2019

=====>otwórz<=====

Wszyscy Święci są obok nas

31. 10 w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych na placu sanktuaryjnym w Tarnowcu spotkaliśmy liczną grupę Świętych, prowadzoną przez Świętego Mikołaja. Radosny barwny korowód otaczał Relikwie kilku Świętych niesione przez starszych parafian. Towarzyszący wszystkim Chór Anielski uświetniał wydarzenie swoim śpiewem. Święty Mikołaj nie pomylił daty, ale zapowiedział się na 6 grudnia z miłymi niespodziankami, Święci Trzej Królowie dali znać, że właśnie wyruszają w daleką drogę aby odnaleść zapowiadanego od wieków Mesjasza. Był nasz Święty Papież i Błogosławiona Karolina Kóżkówna, Święty Michał Archanioł dzielnie niósł miecz do walki ze złem.Trudno zliczyć wszystkie Święte Królowe i Zakonnice...Królów i duchownych... Wszyscy uczestniczyli w ostatniej modlitwie różańcowej. Wydarzenie bardzo radosne z pewnością będzie chętnie wspominane przez uczestniczące dzieci.

55 Lat Kapłaństwa Ks.Kazimierza Tomasika

Poświęcenie Odnowionego Cmentarza Wojennego Nr 19 w Tarnowcu

10. 10. 2014r Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13:00 Mszą Swiętą w tarnowieckim sanktuarium, koncelebrowaną przez ks. kustosza Jerzego Uchmana oraz emerytowanych księży Aleksandra Radonia i Kazimierza Tomasika. Po Eucharystii, zgromadzeni goście i parafianie udali się na odnowiony cmentarz, gdzie nastąpił Apel Poległych, okolicznościowe przemówienia, złożenie wiązanek kwiatów. .W uroczystościach uczestniczyli Konsul Honorowy RP w Grazu Pan dr Gerold Ortner , Prezydent Austriackiego Czarnego Krzyża Pan Poseł Peter Rieser wraz z małżonkami, przedstawiciele samorządu Gminy Tarnowiec i samorządu województwa, Uroczystość uświetniły także poczty sztandarowe naszych szkół, strażaków oraz Związku Kombatantów RP. Cmentarz został odrestaurowany przy finansowym zaangażowaniu Wojewody, Gminy Tarnowiec, Austriackiego Czarnego Krzyża oraz dofinansowaniu ze środków unijnych.

Czas Różańca

środa,