Kontakt telefoniczny:

Dziennik Parafialny

wtorek,
16 września 2014

Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Dziś także:
Dzień modlitw w intencji Ojca Świętego

Imieniny:
Edyty, Kornela

Małgorzata Patrzyk

1190337

Uroczystości Odpustowe 14. 09. 2014r

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

Konferencja ,dożynki, odpust w Tarnowcu

Niedziela 14 września w Tarnowcu była miejscem pielgrzymki do Sanktuarium Narodzenia Matki Boskiej Które to ustanowione zostało przez biskupa Kazimierza Górnego jako miejsce zawierzenia rolników i środowisk wiejskich. Z tej to racji już po raz drugi zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego „II Konferencja

rolników i środowisk Wiejskich” z udziałem 180 osób. W tym roku tematyka konferencji składała się z dwóch zagadnień: pierwsza przedpołudniowa część to zakończenie projektu szwajcarskiego „Sołecka demokracja ze szwajcarską precyzją” w projekcie brały udział po trzy piętnastoosobowe zespoły z województw: wielkopolskiego , małopolskiego podkarpackiego. Województwo podkarpackie reprezentowali uczestnicy z powiatów : jasielskiego , strzyżowskiego i przemyskiego. Gminę Tarnowiec reprezentowały w projekcie grupy z Brzezówki, Gąsówki i Łubna Opacego.

W konferencji w Tarnowcu udział wzięły zespoły z małopolski i Podkarpacia.

Celem projektu było wypracowanie wspólnych działań na rzecz swojego miejsca zamieszkania i takie są efekty tych działań [budowa placów zabaw, organizowanie konkursów dla dzieci ,wykonywanie tablic informacyjnych, witaczy i inne] Po prezentacjach uczestnicy konferencji wzięli udział we mszy dożynkowej celebrowanej przez księdza infułata Maca w czasie której poświęcono 33 piękne wieńce i wzięło w niej udział około 5-ciu tysięcy wiernych

Po mszy kontynuowana była konferencja a dotyczyła ona Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 prelekcję prowadził dyrektor Oddziału ARiMR w Rzeszowie Marek Ordyczyński . Prelekcję dotycząca działań w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wygłosi Adam Skiba dyrektor Departamentu Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Uczestnicy Wypracowali wnioski które skierowane zostaną do Ministerstwa Rolnictwa Rozwoju Wsi.

Konferencja i dożynki wspomógł finansowo sponsor strategiczny firma „GAZ SYSTEM” za co składamy serdeczne podziękowania prezesowi Janowi Chadamowi i dyrektorowi Oddziału Tarnów Ryszardowi Rybie.

Za pomoc dziękujemy również Zarządowi Województwa Podkarpackiego.

Organizatorami uroczystości były: Parafia Tarnowiec , Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Gmina Tarnowiec i Gminny Ośrodek Kultury.

Patronat sprawowali :senator Ireneusz Niewiarowski –prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów , Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Adam Kmiecik – starosta jasielski.

Stanisław Lawera            GAZ-SYSTEM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

przy parafii Narodzenia Najświętszej

Maryi Panny w Tarnowcu

logo KSM

zaprasza młodych ludzi

od klasy pierwszej gimnazjum  -  na cotygodniowe spotkania formacyjne, które odbywać się będą w każdy piątek.

Zapraszamy wszystkich najpierw na Mszę Świętą o godz. 18 :00, następnie do Domu Pielgrzyma.

KSM to wspólnota, w której można zbliżyć się do Boga, zgłębić swoją wiarę, poznać nowych ludzi i we wspaniały sposób przeżyć swoją młodość.

Zapraszamy od najbliższego piątku

zobacz>>>

Ks. Kustosz Jerzy Uchman

Szczęść Boże!   Dobrze, że jesteś.

Szukasz bieżących informacji z życia naszej naszej parafii ?

- Znajdziesz je  na naszych stronach.

Nie znasz naszego Sanktuarium ?

- Poświęć kilka chwil, aby je poznać.

Byłaś tu kiedyś z pielgrzymką ? Mieszkałeś tutaj ?

- Odśwież wspomnienia, zobacz, ile się zmieniło....

O Maryjo, Słodka Pani Tarnowiecka!

Matko nasza w niebie!

Ty szłaś do nas z sercem, przez przeróżne drogi:

Prowadź nasze drogi po drodze żywota,

jakże często stromej i pełnej wyboi.

A u kresu drogi, bądź nam niebios bramą

I błogosławiony owoc Twego łona

Ukaż nam Jezusa. Amen.

NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE

W każdą pierwszą środę miesiąca, od maja do października włącznie w Sanktuarium odbywają się Nabożeństwa Fatimskie, zwane też Tarnowieckimi Nabożeństwami Zawierzenia..

Rozpoczęcie - godz 19:00 - Msza Święta z kazaniem.Następnie - Nowenna Zawierzenia, w czasie której czytane są prośby i podziękowania wiernych. Następnie -  Procesja Światła z kopią Cudownej Figury udaje się Drogą Krzyżową na Kalwarię Nienarodzonych. Zakończenie procesji i modlitwy różańcowej przed Cudowną Figurą w Sanktuarium Apelem Jasnogórskim.

KALWARIA NIENARODZONYCH

ODPUSTY TARNOWIECKIE

NAWIEDZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Odpust z udziałem dzieci pierwszokomunijnych

- 31 maja - suma - godz. 11:00

MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ - W Tarnowcu:

- niedziela  - 16 lipca lub najbliższa po 16.

- suma- godz 11:00

NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY